EN SK

 Novinky   O Asociácii PPP   O PPP   Kalendár podujatí   Odkazy   PPP Newsletter   Brožúry o PPP   Kontakt   Mapa stránok 
 Členské informácie   Projekty    Dokumenty   Pracovné skupiny   Databáza kontaktov   Prezentácie   Služby členom   Zmena hesla 

ASOCIÁCIA PPP V MÉDIÁCH

7. 4. 2010


Highway PPP projects go on, despite complications


Na webovej stránke Slovak Spectator si môžete prečítať článok o diaľničných PPP projektoch na Slovensku, ktorým sa darí aj napriek ich spomaleniu spôsobeného finančnou krízou. K danej problematike sa vyjadruje aj výkonná riaditeľka Asociácie PPP.

30. 3. 2010


Slovensko dobieha deficit v rozvoji PPP projektov


Dňa 18. 3. 2010 sa v Košiciach pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja Zdenka Trebuľu a odbornou garanciou Asociácie PPP uskutočnil seminár Stavebného fóra pod názvom „PPP – slovenská cesta“. So svojimi príspevkami tu vystúpila nie len výkonná riaditeľka Asociácie PPP, ale aj jej členovia – Ľubica Páleníkova z Wolf Theiss či Igor Snopek zo Skanska ID, ďalej Michal Gajdzica z MF SR a predstavitelia Košického samosprávneho kraja. Viac informácií zo seminára nájdete TU.

23. 3. 2010


Plenty of Problems at Present


V septembrovom vydaní časopisu FINANCE EE issue no. 3/2009 bol uverejnený článok s názvom "Plenty of Problems at Present".Článok rozoberá problematiku získavania finančných zdrojov pre PPP projekty v čase finančnej krízy. K zásadným otázkam sa vyjadrili výkonná riaditeľka Asociácie PPP Irma Chmelová, výkonný riaditeľ Asociace PPP v ČR Vladimír Sloup a ďalší. Celý článok si môžete prečítať TU (str. 36).

17. 3. 2010


Svitá našim seniorom vďaka PPP projektom na lepšie časy?


Asociácia PPP na seminári "Senior Living", ktoré organizovalo Stavebné Fórum, predniesla príspevok o možnostiach využitia PPP projektov pri zabezpečovaní ubytovania pre seniorov. Článok Stavebného Fóra k danej problematike si môžete prečítať TU.

1. 3. 2010


Slovensko a PPP v dopravnej infraštruktúre


V novom čísle Parlamentného kuriéra (CLXXX. Číslo 2010) vyšiel rozhovor s výkonnou riaditeľkou Asociácie PPP Irmou Chmelovou na tému PPP projektov v oblasti dopravnej infraštruktúry v období krízy. Celý článok si môžete prečítať TU (str. 51).

25. 1. 2010


Highway to development


V poslednom čísle The PPP Journal (ISSUE 66) vyšiel článok výkonnej riaditeľky Asociácie PPP Irmy Chmelovej o súčasnom stave PPP projektov na Slovensku. Viac sa dočítate TU.

9. 12. 2009


Verejno-súkromné partnerstvá ako cesta pre samosprávy


V novom čísle časopisu Územná samospráva (6/2009) vyšiel článok výkonnej riaditeľky Asociácie PPP na tému "Verejno-súkromné partnerstvá ako cesta pre samosprávy". Dočítať sa môžete o výhodách, ktoré PPP projekty poskytujú na úrovni územnej samosprávy a taktiež o postupe pri príprave PPP projektu. Celý článok nájdete v priložených dokumentoch. (1. strana, 2. strana)

2. 11. 2009


O PPP projektoch v Slovak Spectator


Na webovej stránke Slovak Spectator si môžete prečítať článok o diaľničných PPP projektoch na Slovensku a ako na ne vplýva súčasná finančná kríza. K zásadným otázkam sa vyjadruje výkonná riaditeľka Asociácie PPP.

21. 10. 2009


HN Club na tému PPP projekty


Dňa 13. 10. 2009 sa uskutočnilo diskusné fórum HN Club, na ktorom sa zúčastnili minister dopravy Ľubomír Vážny, predsedníčka Riadiaceho výboru Asociácie PPP Zuzana Gimerská a generálny riaditeľ UniCredit Bank Slovakia Jozef Barta. Témou diskusie boli PPP projekty na Slovensku. Viac sa dočítate TU.

2. 9. 2009


Čo v sebe skrývajú PPP balíky


V najnovšom časopise Týždeň (35/2009) sa Asociácia PPP vyjadruje na tému slovenských diaľničných PPP projektov. Podľa Asociácie PPP nie je nič neobvyklé na štátnych zárukách za úver koncesionára. Vzhľadom na finančnú krízu sa takéto záruky stali vo svete bežné. Asociácia PPP sa v článku vyjadruje aj k výhodám a nevýhodám projektov verejno-súkromného partnerstva. Viac sa môžte dočítať v našich Novinkách alebo aj na www.tyzden.com.

1 2 3 4
Členovia Asociácie PPP